MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2011-10-24 23:42:30
Benliahmet Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni binasına taşındı

Benliahmet Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni binasına taşındı Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde 1997 yılında Kurulan Kars İli Selim İlçesi Benliahmet Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yeni binasının açılışını yaptı

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan dernek açılışında ilk konuşmayı Benliahmet Köyü Dernek Başkanı Ömer Acar yaptı.

Acar, “Derneğimiz 1997 yılında kuruldu bir çok çeşitli mekanlarda kiracı olarak hizmet verdi. Üyelerimizin desteği ile kendi arsamızı alıp binamızı yaparak kendi yerimizi belirledik. Bugün ise kendi dernek binamızın açılışını yapmanın onurunu yaşıyoruz. Dernek binamızın yapımında desteklerini esirgemeyen Gebze, Darıca, Çayırova Belediyelerine, Dernek üyelerine ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarına yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum.
DERNEĞİMİZİN İÇİ BOŞ BİR DERNEK DEĞİLDİR
Şuan 18 öğrencimize burs veriyoruz. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımıza yardım ediyoruz. Derneğimizin üst katını da yapıp üniversite öğrencilerine kurs vereceğiz. Bizleri kırmayım bu güzel açılış törenine katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
DERNEKLERİMİZ BİRLEŞTİRİCİ VE BÜTÜNLEŞTİRİCİDİR
Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş da, “Son hain saldırıda şehit verdik. Bunun üzüntüsü içindeyiz. Birliğimizi bozmak istiyorlar hiç kimse bizim birliğimizi dirliğimizi bozamaz. Hepimiz Anadolu’nun çeşitli illerinden gelerek buralara yerleştik. Hepimiz gurbetçi çocuğuyuz. Ben 16 yıldır yerel dernekler içindeyim. Dernekçiliğin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Çayırova Belediyesi olarak her zaman destek veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Çünkü derneklerimiz birleştirici ve bütünleştiricidir” diye konuştu.
SARIKAMIŞ’TA 90 BİN ŞEHİTİMİZ VAR
Darıca Kaymakamı Osman Ateş ise, ”Bu vatan için bizler tarih boyunca nice şehitler verdik. Sarıkamış’ta 90 bin şehidimiz var. Bizim milletimiz Asil bir millettir. Yaşadığı topraklarda binlerce şehit vermiştir. Söz konusu vatan olduğunda göz kırpmadan canını vatan için feda etmiştir. Dernekler bu bağlamada çok önemlidir. Hepimiz çeşitli illerden buraya geldik ve kardeşlik içinde yaşıyoruz. Burada hemşeri derneklerine çok iş düşüyor.” ifadelerini kullandı.
ŞEHİTLER İÇİN KUR’AN-I KERİM OKUTULDU
Hakkari’nin Çukurca İlçesinde şehit olan Mehmetçikler için de Kur’an-ı Kerim okutuldu ve şehitler için bol bol dua edildi.
Dernek açılış törenine; Darıca Kaymakamı Osman Ateş, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Kars Ardahan Iğdır Dernek Başkanı Metin Baytöre, Benliahmet Köyü Dernek Başkanı Ömer Acar, Darıca Kars ve İlçeleri Dernek Başkanı Ercan Güngör, Posof Dernek Başkanı Aytekin Subaşı, Hedef Gazetesi Sahibi Abbas Sır, Gebze Koop Bşk Yakup İşbaralı, KARSAN Sürücü Kursu Sahibi Orhan Kaya, mahalle muhtarları ve üyeler katıldı.
 

 

 

 

 Etiketler :         ,