MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2011-10-26 15:30:45
AA ile AzerTac arasında işbirliği

AA ile AzerTac arasında işbirliği Anadolu Ajansı (AA) ile Azerbaycan Telgraf Ajansı arasında işbirliği yapılmasını içeren anlaşma imzalandı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR)-Turcas Enerji AŞ tarafından yapılacak Star Rafinerisinin temel atma töreninin ardından, Crowne Plaza Oteli'nde Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi toplantısı düzenlendi.
Başbakan Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in yanı sıra iki ülkeden bakanların katılımıyla gerçekleşen toplantı sonrası düzenlenen basın toplantısında, mutabakata varılan işbirliği anlaşmalarına imzalar atıldı.
Erdoğan ve Aliyev'in tutanaklarını imzaladığı toplantıda iki ülke arasında enerji ve gaz iletiminden meteorolojiye, iletişimden polis eğitimine kadar değişik konularda işbirliği ve mutabakat anlaşmaları imzalandı.
Toplantıda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Azerbaycan Enerji ve Sanayi Bakanı Natik Aliyev arasında, ''Şahdeniz 2'' projesi kapsamında Azerbaycan'dan gaz alımını ve iletimini öngören hükümetlerarası anlaşma imzalandı.
Toplantıda Anadolu Ajansı ile Azerbaycan Telgraf Ajansı (AzerTAc) arasında işbirliği anlaşmalarına da imza atıldı.
İki ülke haber ajansları arasında varılan işbirliği anlaşması Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk ile Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Faig Bagirov tarafından imzalandı.
 

 

 

aaEtiketler :     anadolu ajansı     ,