MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2011-11-13 21:01:09
Basın şehitlerini uğurladık

Basın şehitlerini uğurladık Van'daki depremde hayatını kaybeden DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz Erzurum'da; Cem Emir ise Tunceli'de son yolculuğuna uğurlandı.

Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Sebahattin Yılmaz için Gürcükapı Camisi'nde kılınan cenaze namazına, Yılmaz'ın ailesi, yakınları ile Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci, Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Öztürk ile meslektaşları katıldı.
AA Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Öztürk, cenaze namazı sonrasında, DHA Genel Müdürü Uğur Cebeci ve Yılmaz'ın ailesine başsağlığı diledi.
Daha sonra Yılmaz'ın cenazesi, asri mezarlığa götürülerek burada toprağa verildi. Gürcükapı Camisi'ndeki cenaze namazı sırasında ve Yılmaz'ın cenazesinin defninde ailesi ve yakınlarının güçlükle ayakta durdukları gözlendi.
 

-Cem Emir Tunceli'de toprağa verildi-
 

Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Cem Emir (26) de Tunceli'de toprağa verildi.
Genç gazeteci Emir'in cenazesi Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Tunceli Cemevi'ne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından Alevi inancına göre ''rızalık'' adı verilen uygulama yapıldı.

Buna göre cenazeye katılanların tabutun üzerine bıraktığı toplam 8 bin 418 lira Van'daki depremzedelere bağışlandı.
Cenaze töreninde, Emir'in yakınları ve meslektaşları gözyaşlarını tutamadı.

 

aa
 Etiketler :         ,