MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2011-11-14 23:30:22
Öztürk'ten Van'daki muhabirlere ziyaret

Öztürk'ten Van'daki muhabirlere ziyaret AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, Van'daki AA muhabirlerini ziyaret etti.

Afet Merkezinde bulunan basın merkezine gelerek, bölgedeki gelişmeleri takip eden Öztürk, bölgede meydana gelen depremde ilk anda çektiği fotoğraflarla haber olan Van Bölge Müdürlüğü muhabirlerinden Ali İhsan Öztürk'e de objektif ve flaş hediye etti.
Kemal Öztürk, AA muhabiri Ali İhsan Öztürk'ün depremi ailesiyle beraber yaşadığı ve mağdur olduğu halde ilk dakikadan itibaren geçtiği fotoğrafların ajans açısından çok gurur verici olduğunu söyledi.
Öztürk, ''Buradaki bütün elemanlarımızla çok gurur duyduk. Şimdi görevi devralan arkadaşlar da aynı özveriyle çalışıyor. Bu, Ankara'daki arkadaşlarımızın küçük bir hediyesi. İnşallah bundan sonra, daha önce çektiğin gibi güzel manzara fotoğrafları çekersin. Allah bir daha bize deprem acısı göstermesin'' dedi.
AA Genel Müdürü Kemal Öztürk, daha sonra diğer muhabirlerle beraber hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

-Erciş'teki Çadır Kenti de ziyaret etti-
 

Öztürk, Van'ın Erciş ilçesindeki Yenişehir Çadır Kent'te basın merkezini de ziyaret etti.
Türkiye'nin çeşitli yerlerinden bölgeye çalışmaya gelen basın mensupları ve Türk Kızılayı görevlileriyle sohbet eden Öztürk, depremden sonra arama kurtarma ekipleri kadar basının da başarılı bir çalışma ortaya koyduğunu söyledi.
İnfial yaratacak, terör örgütünün propagandasını yapacak haberlerden uzak durulduğunu ifade eden Öztürk, basının hızlı haber kadar toplum hassasiyetini de göz önünde bulundurarak haber yaptığını kaydetti.

 

 


aaEtiketler :         ,