MANŞETİ GÖSTER
Medya / 2011-11-15 21:50:40
Kars yönetiminin bölgesi Van oldu

Kars yönetiminin bölgesi Van oldu Ajans Press'in son dönemde gerçekleştirdiği yerel ve bölgesel yapılanmada, İç Anadolu Bölge Müdürlüğü'nün merkezi Ankara olarak tespit edilirken; Batman, Mardin, Şırnak, Siirt, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan, Hakkari, Muş, Bitlis illerinin hizmet yönetimi için, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürlüğü'nün merkezi Van olarak belirlendi.

Ajans Press'ten yapılan açıklamada Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan aldıkları bu kararın amacını, art arda yaşanan depremlerle acı kayıplar veren ve uzun süre deprem travması yaşayacağı muhtemel olan Van halkına şehirde hayatın normale döneceği mesajını vermek için gerçekleştirdikleri bir girişim olarak niteledi.
Deprem bölgesinde yaraları hızla sarmanın yolunun ekonomik yatırımlarla gerçekleşeceğine inandıklarını dile getiren Özkan, aynı zamanda Van'ın Büyükşehir Belediyesi olma yolunda kat ettiği gelişimin farkında olduklarını ve bundan sonra daha da olumlu bir sürecin başlayacağını öngördüklerini ifade etti.
2011'in ikinci yarısından itibaren bölgesel temsilcilikler dağıtmaya başlayan Ajans Press, bu sayede 887 yerel gazete ve dergi ile birlikte, 67 yerel TV ve 2515 haber sitesini izlemeye aldı. Son 6 ay içinde Sosyal Medya takibini de devreye alan Ajans Press, takip ettiği medya oranını yüzde 90,8 arttırmış oldu.
 

 

 Etiketler :         ,