MANŞETİ GÖSTER
Eğitim / 2011-12-07 18:14:23
“Eğitim seviyesi böyle mi yükselir?”

“Eğitim seviyesi böyle mi yükselir?” Eğitim Sen Kars Şube Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısına il genelinden sadece iki öğretmenin görevlendirilmesini, “Eğitim seviyesi böylemi yükselir.” şeklinde eleştirdi.

Toplantıya katılan iki öğretmenin sadece ‘Yazman’ olarak görevlendirilmiş olmalarını ve böyle bir toplantıda eğitimin temel direği olan öğretmenlerin fikirlerinin alınmamasını da tepkiyle karşılayan Eğitim Sen, toplantıyı protesto ederek terk eden arkadaşlarının yanında olduklarını açıkladılar.
Eğitim Sen Kars şube başkalığı tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “İlimiz Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısına” il genelinden 2 öğretmen görevlendirilmiştir. Görevlendirilen öğretmenler Kars’taki eğitim - öğretim seviyesi, geçtiğimiz eğitim- öğretim yılının değerlendirilmesi ve daha iyi eğitim nasıl olur konusunda görüşlerinin alınacağını zannederek toplantıya katılmışlardır. Katılan öğretmen arkadaşlarımızın sadece “yazman” olarak görevlendirilmiş olması bizleri üzmüştür. Kamuoyuna soruyorum; bu kadar önemli bir konuda öğretmenlerin fikirleri alınmayacakta kimlerin fikirleri alınacak? Bu duruma itiraz eden öğretmen arkadaşlar görevli kişiye durumu anlatmış fakat görevli kişinin hakaretlerine maruz kalmışlardır. Toplantıyı protesto edip, toplantıdan ayrılan arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna bildiririz.”

 

 


 Etiketler :         ,