MANŞETİ GÖSTER
Eğitim / 2011-12-09 18:07:58
AÖF’ün güz dönemine ait sınavları bu hafta sonu yapılacak

AÖF’ün güz dönemine ait sınavları bu hafta sonu yapılacak AÖF Kars Temsilcisi Hüseyin Othan, güz dönemine ait sınavları bu hafta sonu yapılacağını söyledi.

Othan, “Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin açık öğretim sistemi ile eğitim yapma bölümlerindeki kredili sisteme ait olan bölümlerimiz bu hafta sonu güz dönemine ait ilk sınavlarını yapacağız. Güz dönemine ait olan sınavlarımızda 4 oturum olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri sınavlarımız yapılacak olup, öğrencilerimizin sınava giriş belgelerinin ya kendi elindeki öğrenci şifreleri ile internetten alacaklar ya da alamadıkları takdirde Açık Öğretim Kars Bürosu’na gelip giriş belgelerini büromuzdan temin edebileceklerdir. Ayrıca sınav dolayısıyla Cumartesi ve Pazar günü büromuz öğrencilerimize hizmete verecek ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaktır.” dedi.
Serhat TV’den Bülent Ertaş’ın, “Anadolu Üniversitesi’nin yeni bir eğitim anlayışı ve sistemi uygulayacak, ne gibi bir değişiklik ve sistem anlayışı uygulanacak?” sorusuna ise Othan şu cevabı verdi:
“Üniversitemiz geçen seneden itibaren yeni bir eğitim sistemine geçmeye uğraştı ve ilk denememizi ilk geçen sene kredili sistem olarak uyguladık ve İlahiyat Önlisans programında bu kredili sistemi uyguladık. Bu sene için de eğitim öğretim yılı içerisinde yine kredili sisteme geçiş döneminde bazı bölümlerimizi aldık bunlar tabi ki lisans bölümünden bir kısmı ve önlisans bölümlerimizden bir kısmı kredili sisteme geçti. Kredili sistem ise güz ve bahar dönemleri olarak ikiye ayrıldı. Güz döneminde öğrencilerimiz kendilerine ait olan dersleri internetten seçtiler ve kredili sisteme tabi olacak dersleri harf sistemine göre dönüştürüp eğitimlerine devam edecekler. Bu sistem öğrencilerimizin lehine bir sistemdir. Öğrencilerimiz aldığı notları harf sistemine geçirip, harfin kat sayısıyla çarpacak ve toplam kredi sayısına bölünecek. Bu öğrencilerimizi daha erken bir zamanda mezun olabilecek duruma getiriyor. Öğrenci isterse toplam 30 krediyi aşıp toplam 45 krediye kadar ders alıp, 4 yıllık bir lisans programını 3 yılda veya 3 buçuk yılda mezun olabilecek bir duruma getirebilen bir sistemdir bu.”
 

 

 Etiketler :         ,