MANŞETİ GÖSTER
Kültür-Sanat / 2011-12-09 22:19:01
"Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi Kars'ta açılacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf yarışmalarında ödül alan fotoğraflar Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galeri Salonu'nda ziyarete açıldı.

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 'Tarım ve İnsan' konulu fotoğraf sergisi açtı. Sergide Bakanlıkça düzenlenen 'Tarım ve İnsan' konulu yarışmada ödül alan ve sergilenmeye layık görülen renkli ve siyah beyaz 46 fotoğraf yer aldı. 14 Aralık Çarşamba gününe kadar açık kalacak sergiyi ziyaretçiler ücretsiz gezebilecek.
Serginin açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Alper Tanrısever ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Altun birlikte kesti. İl Müdürü Altun, tarım ve insan ilişkisinin çok eski dayandığını söyledi. Altun, aralarında profesyonel ve amatör fotoğrafçıların eserlerinin yer aldığı sergide Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde çekilmiş olan insan ve tarım temalı ödüllü fotoğrafların yer aldığını kaydetti.
Vatandaşları sergiye davet eden Altun şöyle konuştu: "Bakanlığımızca düzenlenen yarışmalarda ödül kazanan fotoğrafları halkımızın beğenisine sunuyoruz. 46 fotoğrafın yer aldığı sergide insan ve tarım konusu değişik açılardan ve farklı kompozisyonlarda çalışılmış. Halkımızı sergimizi görmeye davet ediyoruz."

Altun, serginin Erzurum'dan sonra Kars'ta da sergileneceğini sözlerine ekledi.
Vali Yardımcısı Alper Tanrısever ise fotoğrafların tarım ve insanı çok güzel anlattığını belirterek, fotoğrafların çekim tekniklerinin ise mükemmel olduğunu kaydetti.

 

 

 Etiketler :         ,