MANŞETİ GÖSTER
Politika / 2011-12-11 19:41:59
Kılıç, Mecliste 'Cepten Çıkarma' Tartışması yaşadı

Kılıç, Mecliste 'Cepten Çıkarma' Tartışması yaşadı AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç'ın, CHP'li Ramazan Kerim Özkan'a yönelik, "Her cebinden bir tane hayvan çıkardı.

Ben şapkasından da tavşan çıkaracak diye bekledim." şeklindeki sözleri üzerine, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, "Kerim Özkan, şapkadan tavşan çıkarmaz ama tarımda sizi cebinizden çıkaracaktır." karşılığını verdi. Yılmaz ise "Kimsenin cebinden çıkmayacak kadar bilimsel altyapımız var." dedi.
TBMM Genel Kurulu'ndaki beşinci tur bütçe görüşmelerinin ikinci oturumunda AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan'ın konuşması sırasında cebinden çıkardığı koyun, keçi, inek maketlerini hatırlattı.

Kılıç, "Her cebinden bir tane hayvan çıkardı. Ben şapkasından da tavşan çıkaracak diye bekledim." diye konuştu.

Türk çiftçisinin 13 milyar Dolar ihracat yaparken, 4 milyar Dolar ithalat yaptığını söyleyen Kılıç, "Türkiye'de 2002'ye kadar hayvan sayısı düşmüştür. 2002'den bugüne kadar hayvan sayısında bir çıkış var. AK Parti aşağı düşüşü durdurmuş, yukarı çıkarmıştır." dedi.
 

CHP'Lİ İNCE: TARIMDA SİZİ CEBİNDEN ÇIKARIR
 

Kılıç'ın konuşmasının ardından, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce söz isteyerek kürsüye çıktı. İnce, "Şapkadan tavşan çıkarma geride kaldı ama yumurtadan Ergenekon çıkaranları biliyoruz. Kerim Özkan, 9 yıldır milletvekili, şapkadan tavşan çıkarmaz ama tarımda sizi cebinizden çıkaracaktır." diye konuştu.
 

KİMSENİN CEBİNDEN ÇIKMAYACAK KADAR BİLİMMSEL ALTYAPIMIZ VAR"
 

İnce'nin, "Sayın Özkan, tarımda sizi cebinizden çıkarır" sözleri üzerine AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç tekrar söz aldı. Kılıç, "Çok yanlış bir ifade. Kerim Özkan, sevdiğim bir ağabeyimiz, bir veteriner. Ben profesörüm. Binlerce veteriner hekim, laborant yetiştirdik. Kimsenin cebinden çıkmayacak kadar bilimsel bir altyapımız olduğu bilinmeli." dedi. Bunun üzerine Muharrem İnce, "Sayın Özkan, siyasetin profesörü, 9 yıldır siyasetçi, siz daha 9 ay olmadı." diyerek cevap verdi.
 

"BEN DE Kck'LIYIM" DİYEN ÜÇER, KÜRTÇE AĞIT SÖYLEDİ
 

Bdp Van Milletvekili Özdal Üçer, konuşmasında, Kck operasyonlarını eleştirdi. Özdal, "Kck'lı akademisyenler de var. Bu nereye kadar varacak? Sizce kaç milyon Kck'lı var Türkiye'de? Bunlardan biri benim. Milyonlar Kck'lı tutuklanacak eğer sistem bu şekilde devam ederse. İsterseniz deneyin devam edin her gün yenileri çıkıyor." dedi.
Van depreminin ardından yaraların sarılmadığını söyleyen Üçer, "Öğrenciler, akademisyenler Kck'lı denilerek tutuklandı ama Kck'lı literatürüne yeni bir kavram girdi.

Çadır bekleyen Kck'li depremzedeler. Onlar çadır almak için sıraya girdiklerinde coplandılar, eksi 11 derecede tazyikli suyla ıslatıldılar ve birçok insan şunu dedi: "Keşke depremde göçük altında kalsaydık." diye konuştu.

80 yıl önce Erciş'te 'Zilan katliamı' yaşandığını söyleyen Üçer, o zaman bir ağıt yakıldığını belirterek, Kürtçe ağıtı sözlerine aktardı. Üçer, "Aynı ağıt şu an Erciş'te yeniden yankılanıyor." ifadesini kullandı.
Öte yandan, görüşmeler sırasında eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş (Çubukçu), Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in bulunduğu sıraya gelerek bir süre sohbet etti.
 

 

 

 Etiketler :         ,