MANŞETİ GÖSTER
Sağlık / 2011-12-12 18:08:29
MHRS değerlendirme toplantısı yapıldı

MHRS değerlendirme toplantısı yapıldı Kars’ta Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) değerlendirme toplantısı yapıldı.

Sağlık Müdür Yardımcısı Nursel Karakurt’un başkanlığında, 2. ve 3. basamak hastanelerde ve Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nde görevli MHRS sorumlularının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Kars ilinin MHRS’de hangi aşamada olduğu değerlendirilerek sorunlar tartışıldı ve hizmet kalitesinin iyileştirilmesi yönünde tavsiyelerde bulunuldu.
Kars İl Sağlık Müdürü Dr. Fahri Sevinç, “Bildiğiniz gibi şuanda vatandaşlarımız 182 MHRS hattını arayarak istediği hastane ve hekimden istediği saat için randevu alabiliyor. İlerleyen dönemlerde ise, günümüzde pek çok vatandaşımızın sıklıkla tercih ettiği ve yaygın olarak kullandığı internet üzerinden de randevu alma işlemi gerçekleştirilebilecek.
İlimizde MHRS’nin işleyişine baktığımızda, bu uygulamanın vatandaşlarımız tarafından giderek artan bir grafikle kullanılmaya başlandığını görüyoruz. 2012 yılında ülkemizin tamamında uygulanmaya başlanacak MHRS esasında büyük kolaylıklar sağlıyor. Bakanlığımızın son derece önem verdiği ve hassasiyetle yaklaştığı bu uygulamayı biz de ilimizde sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yürütmeye çalışıyoruz. Bu nedenle de sık sık toplantılar düzenleyerek MHRS’de örnek il olmayı hedefliyoruz.”
 

 

 Etiketler :     fahri sevinç     ,