MANŞETİ GÖSTER
Eğitim / 2011-12-12 18:12:13
Turkcell Gönüllüleri’nden Kars’taki Çocuklara Kitap Desteği

Turkcell Gönüllüleri’nden Kars’taki Çocuklara Kitap Desteği Turkcell çalışanlarının oluşturduğu Turkcell Gönüllüleri, Kars’ta çocukların yüzünü güldürecek yeni bir projeye imza attı.

Turkcell Gönüllüleri bu kez Kars’ın Kağızman ilçesi Akören Köyü İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 250 öğrenciye 500 kitap hediye etti.
Türkiye’nin lider teknoloji ve iletişim şirketi Turkcell’in çalışanlarından oluşan ve 7 yılda birbirinden özel projelere imza atan Turkcell Gönüllüleri, bu kez Kars’ın Kağızman ilçesi Akören Köyü İlköğretim Okulu’nda eğitim gören 250 öğrenci için kolları sıvadı ve okula 500 kitap hediye etti. Çocukların okuma alışkanlığını geliştirmelerine ve her türlü konuyu araştırmayı rahatlıkla yapabilmelerine olanak sağlayacak kitaplara sahip olmanın mutluluğunu yaşayan öğrencilere ayrıca Turkcell Gönüllüleri tarafından birbirinden güzel oyuncaklar, kışlık bot ve kıyafetler de hediye edildi.
Akören Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Öznur Güden Taşkent “Çocuklarımızın umutlarının mimarı oldunuz” dedi. 

Turkcell Gönüllülerine çocuklara yaşattıkları mutluluk için teşekkürlerini sunan Okul Müdürü Taşkent sözlerine söyle devam etti: “Çocuklarımızın umutlarının mimarı olarak geldiğiniz bu uzak diyarda bizleri ne kadar mutlu ettiğinizi bilemezsiniz. Yaktığınız her ışık için, yüzünü güldürdüğünüz her çocuğum, dostluğunuz, ziyaretimize geldiğiniz, bizleri yalnız bırakmadığınız için, çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, iyi ki böyle güzel yüreklisiniz”.
 

Turkcell Gönüllüleri hakkında
 

10 gönüllü Turkcell çalışanının girişimiyle yaklaşık 7 yıl önce başlayan Turkcell Gönüllüleri, yardıma ihtiyacı olan kişi ve projeleri sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak tespit ediyor ve şirket içinde organizasyonlar düzenleyerek Turkcell çalışanlarının bireysel olarak kişi ve projelere destek vermelerini sağlıyor.
Yaklaşık 500 Turkcell çalışanı, düzenli olarak her ay maaşlarından bu projelere destek veriyor ve zaman ayırıyor. Sonucunda “İlk Tatil”ini yapan çocuklar, susuz köye su, fen laboratuvarları, merak odaları, oyun alanları ve giysilere kavuşan binlerce çocuğun mutluluğunu yaşıyorlar.
Turkcell Gönüllüleri tarafından şimdiye kadar “Diyarbakır Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Restorasyonu”, “Engelli Çağrı Merkezi”, “Oyuncağını Paylaşır mısın?”, “Yukarı Tandır Köyü Sıcacık Olsun”, “Kitaplar Kutuya Çocuklar Okula”, “Ayvalık’ı Yeşillendiriyoruz”, “Batman Üşümesin”, “Yakacık Yuvası Renovasyonu”, “Bir Tatlı Huzur”, “İlk Tatilim”, “Her Çocuğun Bir Kitabı Olsun”, “Kışı rahat geçirsinler diye, Damal'a küçük bir hediye”, “Tekman’a hayat veriyoruz”, “Şırnak Fatih İlköğretim Okulu Oyun Alanı”, “Merak Odası”gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına imza atıldı.
Turkcell Gönüllüleri 2007 yılında Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA tarafından Halkla İlişkilerde Mükemmellik-Altın Dünya Ödülü’ne, 2009 yılında ABD merkezli PRNews tarafından “Kar Amacı Gütmeyen En iyi Organizasyon” Onur Ödülüne, 2010 yılında ise yine ABD merkezli sadece çalışan iletişimine odaklanan E2E organizasyonu tarafından “Çalışanlara Yönelik En İyi Sosyal Sorumluluk Programı” ödülüne layık görüldü.
 

 

 Etiketler :         ,