MANŞETİ GÖSTER
Politika / 2011-12-15 21:16:47
Türkiye hazırlıklı olmalı

Türkiye hazırlıklı olmalı CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, sözde Ermeni soykırımının 100.yılı olan 24 Nisan 2015 tarihine Türkiye'nin hazırlıklı olmasını, sözde soykırım iddialarının gerçek olmadığını ispatlayacak bilimsel çalışmaların şimdiden yapılması gerektiğini ifade etti.

Öğüt, TBMM'de sözde Ermeni soykırımı iddialarını yalanlayan kitaplarla basın toplantısı düzenledi. Öğüt, Ermeni diasporasının Türkiye'ye ceza verdirmek için gayretle çalıştığına dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi: "Pazartesi Fransa'da onaylanacak ve daha sonra başka ülkelerde sözde soykırım iddiaları nedeniyle verilecek cezalar, ülkemizi çok zor bir duruma düşecek. Bizzat Ermenilerin yazdığı ve sözde soykırımı yalanlayan çok sayıda kitap var. Hatta bu kitapların arasında, Ermenistan'ın ilk Başbakanının söylediği 'Yapacak bir şey yoktu' sözlerinin yer aldığı ve sözde soykırımın olmadığını kanıtlayan kitaplar da bulunuyor. Arşivler açılmalı ve tarihçiler araştırmalıdır. Özellikle Ermenistan ve Moskova kütüphanelerinde bulunan belgeler ortaya çıkarılmalıdır. Belgelerle konuşmalıyız." Ermenilerin Türkler'e yaptıkları soykırımın tarihteki en yakın örneğinin 1992'de yaşanan Hocalı katliamı olduğunu ifade eden Öğüt, "Orada 613 kişi Ermeniler tarafından katledilmiştir. Biz bunu bile anlatamıyoruz. Ermenilere soykırım yapıldıysa toplu mezarları var mıdır? Yoktur. Oysa ülkemizde Ermenilerin soykırım yaptığını ispatlayacak çok sayıda toplu mezar vardır. Kars'ta, Ardahan'da Erzurum'da bu toplu mezarlar vardır." diye konuştu.
Sözde soykırım iddialarının 100. yılına Türkiye'nin çok iyi hazırlanması gerektiğini söyleyen Öğüt, "Sözde Ermeni soykırımının yalan olduğunu; belgelerle, kitaplarla ispatlayabiliriz. Türkiye 24 Nisan 2015'e çok iyi hazırlanmalıdır. Özellikle Ermenilerin kendi ağzından yazılan belgeler, Türkiye'nin haklılığını ortaya çıkaracaktır." şeklinde konuştu.
 

 

 

 Etiketler :         ,