MANŞETİ GÖSTER
Sağlık / 2011-12-15 21:31:40
Iğdır'da ki hasta bebek Kars'tan Elazığ'a gönderildi

Iğdır'da ki hasta bebek Kars'tan Elazığ'a gönderildi Iğdır Sağlık Müdürü Seyfettin Yeşilboya, hava ambulansı hizmetlerinden sosyal güvencesi olsun ya da olmasın her vatandaşın ücretsiz yararlandığını belirtti.

Yeşilboya, yaptığı yazılı açıklamada, hava ambulanslarının hasta nakillerinde hayati önem taşıdığını belirterek, Sağlık Bakanlığı'nın hava ambulans sistemini vatandaşların hizmetine sunduğunu ifade etti.
Yeşilboya, ilde Üniversite ve araştırma hastanesi bulunmadığından bazı acil hastaların, ön müdahale sonrasında gerekli donanım ve ekibe sahip yakın illerdeki hastanelere zaman kaybetmeksizin hava yoluyla sevk edildiğini bildirdi.
Iğdır Devlet Hastanesinde doğumu gerçekleşen 27 haftalık prematüre ikiz bebeklerin 112 ambulansıyla Kars Havaalanı'na ulaştırıldığını hatırlatan Yeşilboya, şunları kaydetti:
"Bebeklerin buradan da Sağlık Bakanlığı'nın uçak ambulansı ile Elazığ Medical Park Hastanesi yeni doğan ünitesine aynı gün içinde nakli sağlandı. Yeni havaalanı yaşam savaşı veren hastalarımıza umut olacak. Hava ambulansı hizmetlerinden sosyal güvencesi olsun ya da olmasın her vatandaş ücretsiz yararlanmaktadır."
 

 

 Etiketler :         ,