MANŞETİ GÖSTER
Spor / 2011-12-20 16:21:46
Merada yetişen golf yıldızları

Merada yetişen golf yıldızları Türkiye Golf Federasyonu'nun pilot il belirlediği Ardahan'da 7 yıl önce seçmelere katılan ve başarılı olan Doğan Can Atıcı ve Özlem Aktürk özel bir program için THY ait bir uçakla Kars'tan İstanbul'a geldi.

İki sporcu golf sporuna başlama hikayelerini Atatürk Havalimanı'nda gazetecilere anlattı.
 

MERALARDA ÇALIŞTIK TÜRKİYE DERECELERİ KAZANDIK
 

İlk olarak Ardahan'da golf antrenmanlarına katıldığını ifade eden Özlem Aktürk, "İlk başlarda bu sporun ne olduğunu bile bilmiyordum. Türkiye Golf Federasyon Başkanlığı golf sporu konusunda pilot bölge olarak Ardahan'ı seçmişti. Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde golf antrenmanları yapılıyordu. Ben de bu spora merak saldığım için başvuru yaptım ve golf oynamaya başladım. Ardahan'da golf alanları yok. Bizde yaz aylarında meralarda kış aylarında ise kapalı salonlarda çalışıyorduk. 7 yıl boyuncu kendimi geliştirdim ve Türkiye genelinde dereceler elde ettim.
 

MERALARDAKİ ÇİMLERİ KENDİMİZ KESTİK
 

Gazetecilerin "Meralarda çalışmak zor oluyor mu" sorusu üzerine Doğan Can atıcı şunları söyledi:
"Meralarda çalışmakla normal golf alanlarında çalışmanın fazla farkı yok. Zemin farkından başka farkı yok. Ama bizim çalıştığımız alanlar daha zor. Meralarda bulunan eğim ve çıkıntılardan dolayı golf sahaları bize daha kolay geliyor. Atış konusunda meralar bize çok şey kattı. Meraları golf alanlarına çevirmek için çimleri kendimiz kestik. Golf sporuna benim arkadaşlarım başlamıştı. Değişik bir spor dalı olduğunu görünce özendim ve öyle başladım. Yetenekli olduğumu görünce daha çok üstüne gittim. Okul sonrası ve tatillerde kendimi geliştirmek için çalıştım. Sürekli çalışmalara katılıp kendimi geliştirdim ve Türkiye dereceleri elde ettim. Toplam 10 tane Türkiye derecem var."

 


 Etiketler :         ,