MANŞETİ GÖSTER
Spor / 2011-12-20 22:34:05
Üniversiteler Voleybol 2. Lig Grup Maçları başladı

Üniversiteler Voleybol 2. Lig Grup Maçları başladı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonunun 2011-2012 faaliyet programında yer alan Üniversiteler Voleybol 2.Lig Grup Birinciliği Müsabakaları, Artvin Çoruh Üniversitesi ev sahipliğinde Seyitler Yerleşkesi Kapalıspor Salonunda yapılan açılış merasimi ile başladı.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, “Artvin zor bir coğrafya. Ama biz bu zorluklara aldırmadan öğrencilerimizi, akademik ve idari personelimizi her türlü spor imkanlarına kavuşturmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu noktada epeyce yol aldık. Dört adet açık sahayı öğrencilerimizin ve personelimizin hizmetine sunduk. Öğrencilerimizin bu hizmetlerden ücretsiz yararlanmasını sağladık. Kapalı Spor Salonunu tamamladık ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Kapalı Spor Salonu bünyesinde bulunan kondisyon merkezi de aynı zamanda hem öğrencilerimize hem de personelimize hizmet vermektedir. Şu anda 160 kişi kondisyon merkezinde spor yapma imkanı bulmaktadır. Bunların dışında düzenlemiş olduğumuz tenis kursunda 80 kursiyere tenis eğitimi verilmektedir. Tabiî ki bu hizmetleri yeterli görmüyoruz. Altyapı eksiklerimiz halen devam etmektedir. Bahar döneminde bu eksikleri önemli oranda tamamlamış olacağız. İnanıyoruz ki bu zor coğrafya her şeyin en iyisine layıktır. Bizler de size her şeyin en iyisini sunma noktasında kararlıyız. Turnuvaya katılan tüm takımlara, üniversitemiz adına teşekkür ediyor ve müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.
Çoruh Üniversitesi’nin yanısıra; Kars Kafkas Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Bayburt Üniversitesi, Rize Üniversitesi, Giresun Üniversitesi ve Gümüşhane Üniversitesi takımlarının yer aldığı turnuva, 24 Aralık 2011 Cumartesi günü yapılacak final karşılaşması ve ödül töreninin ardından sona erecek.
 

 

 

 Etiketler :         ,