MANŞETİ GÖSTER
Politika / 2011-12-20 23:14:49
AK parti Merkez ilçeden İHA'ya ziyaret

AK parti Merkez ilçeden İHA'ya ziyaret AK Parti Kars Merkez İlçe BaşkanI Özgür Turhan, İhlas Haber Ajansı Temsilcisi Işık Çapanoğlu’nu ziyaret etti.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan, Seçim İşleri Başkanı Vedat Demirkol ve Merkez İlçe eski Başkanı Ahmet Tüzen, Sontürk Mebdi , İHA’nın Türkiye’nin en büyük tartışmasız ajansı olduğunu belirttiler.
İHA’nın Kars’ta olmasının çok önemli olduğunu ifade eden Merkez İlçe Başkanı Özgür Turhan,; “İHA Dünya’da söz sahibi olmuş bir haber ajansımız.  İHA’nın Kars’ta olması çok güzel. Tarafsız, hızlı ve doğru haberleri Türkiye genelinde çeşitli yayın organlarına haber servisi yapması ve kamuoyunu bilgilendirmesi memnuniyet veriyor” dedi.
AK Parti’nin misyonu ve vizyonunu her zaman kendilerine şiar edindiklerini belirten Özgür Turhan, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın çizdiği 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyoruz. Bizler genç kadrolar olarak üzerimize düşen bütün vazifeleri eksiksiz yerine getireceğiz. Partimizin teşkilat yapısı ve tempolu çalışmasının yanında azim ve kararlılığımızla her zaman güven verdik. Bu güveni sonuna kadar da götüreceğiz” diye konuştu.
İhlas Haber Ajansı (İHA) Kars Temsilcisi Işık Çapanoğlu,  1993 yılında faaliyete geçen İHA’nın dünya çapında söz sahibi önemli ajanslardan biri olduğunu söyledi.
İHA Temsilcisi Işık Çapanoğlu; “Dünya çapında en önemli ajanslardan biri olan İHA, zamanında ve yerinde teknolojik yatırımlar yaparak bu konuda uluslararası arenada konumunu korumakta ve güçlendirmektedir. İHA, yurt içinde ve yurt dışında, kadrolu ya da telif karşılığı çalışan 800’ü aşkın personeli, 140 bürosuyla görüntülü, yazılı ve fotoğraflı haber üretmektedir. Merkezine ulaşan ve işlenen haberlerden, günde ortalama 160 görüntü, 750 haber metni ve  bin 100 fotoğraf, İHA abonesi olan radyo ve televizyon istasyonları ile gazetelere uydu ve internet üzerinden servis yapılmaktadır. Dünya çapında ajans faaliyetlerinde bulunan İHA, haberlere hızlı ulaşma, canlı yayın yapabilme, farklı ülkelerde teknik imkanlar bulundurabilme yeteneklerine sahiptir. Çoğu Türkiye dışında olmak üzere kendisine ait 32 uplink noktası olan İHA, bu sayede olayların kaynağına çok hızlı ulaşarak canlı yayın aktarabilmekte, bunları uydu üzerinden tüm dünyaya geçebilmektedir. İHA’nın yurt içinde de 250 noktadan kendisine ait görüntü aktarma istasyonu bulunmaktadır” şeklinde konuştu.
Partililerle sıcak ortamda geçen ziyarette gündemde olan konular konuşuldu. AK Parti Hükümeti’nin yerel ve genel anlamda Kars’a yaptığı yatırımlar hakkında bilgi-alış verişinde bulunuldu.
 

 

 Etiketler :         ,