MANŞETİ GÖSTER
Eğitim / 2011-12-20 23:21:32
Seyder: 150 Öğrenciyi Ücretsiz Okuttu

Seyder: 150 Öğrenciyi Ücretsiz Okuttu Sarıkamış Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEYDER) Başkanı Binali Koçoğlu, açtıkları okuma salonunda geçen sene 150 öğrenciyi ücretsiz okuttuklarını, yeni hedefin bu sayıyı 500 öğrenciye çıkarmak olduğunu söyledi.

SEYDER üyeleri, Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Emiş'i ziyaret etti. Başkan Binali Koçoğlu, bu yıl yapacakları faaliyetler ve etkinlikler hakkında bilgi verdi. Koçoğlu, "Şu anda Sarıkamış'ta açmış olduğumuz bir okuma salonumuz bulunmaktadır, iki yıldır faaliyet göstermektedir. Geçen sene 150 öğrenciyi ücretsiz okuttuk, bugün itibarıyla okuma salonumuzda 100 öğrenci okutuyoruz, şu anki hedefimiz bu sayıyı 500 öğrenciye çıkarmak. Okuma salonunda sayıyı ikiye çıkarmayı hedefliyoruz, diğer okuma salonunu da Yukarı Sarıkamış Mahallesi'nde açacağız, tabi köyleri unutmadık köylere yönelik çalışmalarımız da var." diye konuştu.
Bu yıl itibarıyla Başköy, Karakurt ve Karaurgan köylerinde de birer okuma salonu açmayı hedeflediklerini ifade eden Koçoğlu, şöyle devam etti: "Köy çocukları hafta sonları ilçe merkezine gelmekte sıkıntı çektiklerinden, çetin kış şartlarından dolayı okuma salonlarını köylerde açıyoruz. Diğer bir çalışmamız da öğretmenlere yönelik, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarını artırmak için yurt içi ve yurt dışı gezilerimiz olacaktır."
Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş de "Çalışmalarınızı beğeniyorum, bu tür derneklerin canlı kalması gerekiyor. Sürekli bir çalışma içinde olmanız gerekiyor." dedi.
 

 

 Etiketler :         ,