MANŞETİ GÖSTER
Asayiş / 2011-12-25 16:26:00
Ülkücü Gençliğin Görevi Anlatıldı

Ülkücü Gençliğin Görevi Anlatıldı Kars’ta Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından “21. Yüzyılda Ülkücü Gençliğin Görevi” konulu konferans düzenlendi. Konferansa Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk konuşmacı olarak katıldı.

Halk Eğitim merkezi Salonu’nda gerçekleşen konferans saat 16.00’da saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Salonu dolduran çok sayıda Ülkücüye seslenen ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Onur Ersançmış, konuşmasına Sarıkamış’ta şehit düşen 90 Bin Türk Askerini anarak başladı.
Ersançmış; “Değerli dava arkadaşlarım Ülkücü Hareket bir gençlik ve aksiyon harekatıdır. Ve Türkiye genç nüfus anlamında büyük bir potansiyele sahiptir. Gençliği yetiştirmede bir milletin geleceğini kullanması konusunda büyük öneme sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Geleceğe yatırım yapmak isteyen bir millet gençliğine yatırım yapmalıdır. Gençliğin bilimde, teknikte, maneviyat ve ahlakta milletin geleceğini kurtarma adına yetiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Tam bu noktada Türk Milleti’nin efsanevi eşrafı olarak Ülkücü ocaklarının anlamlı duruşu ortaya çıkmaktadır. Ülkü Ocakları imanlı, ahlaklı, ülkü sahibi gençler yetiştirmeye dün olduğu gibi bugünde devam etmektedir. Mücadele adı üstünde başa çıkmayı, aşmayı, uğraşmayı, çekişmeyi göze almış yürekli insanların harcıdır. Dava adamlığı dediğimiz iradelere sahip olamayanlar sahip olabilecekleri bir unvan değildir Ülkücülük. Ülkücülük vatanının ha ekmeğini yemişim, ha uğruna bir kurşun diyebilmektir. Yaşasın ülkü ocakları. Tanrı Türk’ü korusun ve yüceltsin.”diye konuştu.
Ersançmış’ın konuşmasının ardından Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk, “21. Yüzyılda Ülkücü Gençliğin Görevi” konulu konferans verdi. 97’ncı yılında Sarıkamış Şehitlerini anarak konuşmasına başlayan Öztürk, Ülkücülüğün mukaddes bir dava olduğuna dikkat çekti.
Düzgün Ülkücü nasıl olur? Ülkücü, davasına, milletine ve ülküsüne nasıl bağlı olur? Sorularının cevaplarını veren Öztürk; “İçerisinde bulunduğumuz süreci doğru algılayabilmek için geçmişten bugüne bir takım çıkarımlar yapma zorunluluğumuz var. Ülkü Ocakları 1968 yılında Üniversitelerde yapılanarak, toplumun bulunduğu her alanda kurumsallaşan bir yapılanmadır. Üniversite orijininde yapısıyla 1968 yıllarında etkili olan komünizm düşüncesinin yayılmasına engel olmak, milletimizin kendi değerlerine yabancılaşmasına engel olmak ve kendi kültürel değerlerimizi gençlerimizin taşıması için etkinlikte bulunmaktır. Bu tehlike ortadan kalktıktan sonra Ülkü Ocakları kendisini farklı bir misyon belirleyerek geleceğin lider ülkesini inşa edecek olan gençliği yetiştirme misyonunu sahiplenmiştir. Bu doğrultuda ki çalışmalarına 43 yıldır devam etmektedir. Bu süreç içerisinde birçok sıkıntıyla karşılaşılmış ama bunları alt etmesini bilmiş ve bu günde 21. yüzyılda Türkiye2nin bölgesinde lider ülke olmasının nasıl olacağı yönünde misyonunu devam ettirmektedir. Taşıdığımız değerleri ve bu değerlerin toplumda hakim olmasını sağlayacak bir sosyal etkinliği asla göz ardı etmemiştir. Dava adamı savunduğu ülküyü, değerleri temsil etmenin en kolay yolunun kendi yaşantısına bunu tatbik etmekle mümkün olacağını bilmesi gerekir. Kendi yaşamında savunduğu değerleri belirlediği hedefi göstererek yaşamayan bir ülkücünün sonu.ç almasının mümkün olması da beklenemez. Bizim en büyük silahımız bilgimiz olmalıdır” şeklinde konuştu. Öztürk konuşmasının ardından kendisine yönelen soruları yanıtladı.

Öztürk’e Ülkü Ocakları Kars il Başkanı Onur Ersançmış tarafından plaket verildi.
Konferans sonrası salonu dolduran ülkücüler Ozan Erhan Çerkezoğlu’nun türküleri ile coştu.

Sazıyla salonu dolduran ülkücülere sevilen türkülerini okuyan Çerkezoğlu uzun süre alkış aldı.
 

 

 Etiketler :         ,