MANŞETİ GÖSTER
Sağlık / 2011-12-25 16:40:05
Sarıkamış'ta Öğrenciler Sağlık Taramasından Geçirildi

Sarıkamış'ta Öğrenciler Sağlık Taramasından Geçirildi Kars'ın Sarıkamış ilçesi Karaurgan Köyü Yatılı Bölge Okulu (YİBO)'nda öğrencilere yönelik sağlık taraması yapıldı.

Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri koordinesinde düzenlenen sağlık taraması, bir doktor ve bir hemşire nezaretinde gerçekleştirildi.
Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, 'Topluma Hizmet Uygulamaları' dersi kapsamında Sarıkamış'tan 36 kilometre uzaklıkta olan Karaurgan köyüne giderek, YİBO'da sağlık taraması yaptırdı.
Proje Koordinatörü Nilgün Arslan, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında sağlık taraması proje kapsamında, bir doktor, bir hemşire ve 8 arkadaşıyla birlikte ilçenin Karaurgan Köyü'ndeki okulda sağlık taraması gerçekleştirdiklerini söyledi.
Amaçlarının, sağlık problemi olan öğrencileri tespit etmek olduğunu belirten Arslan, "Herhangi bir hastalığı olan öğrencileri ailelerine bildirmek ve erken heşhis edilmesini sağlamak istedik. Bu projeyi gerçekleştirmemizde bize yardımcı olan Sarıkamış Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş'e, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen'e Sarıkamış Devlet Hastanesi Baş Hekimi Hasan Abuoğlu'na teşekkür ediyoruz." dedi.
Sarıkamış Karaurgan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) Müdürü İbrahim Çimen ise önce sağlık, sonra eğitim geldiğini, yapılan sağlık taramasının faydalı olduğuna inandığını kaydetti.
 

 

 Etiketler :         ,