MANŞETİ GÖSTER
Asayiş / 2011-12-28 00:20:32
Bozkuş Mehmet Akif Ersoy'u andı

Bozkuş Mehmet Akif Ersoy'u andı Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Mehmet Akif Ersoy’un ölümünün 75. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un ölümünün 75. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımşayan Başkan Nevzat Bozkuş, Ersoy’un Kurtuluş Savaşı’nda verilen olağanüstü mücadeleyi şiirleriyle bizlere aktaran büyük şair, geçmişle gelecek arasında kurduğu köprü ile de çok büyük bir görev ifa ettiğini söyledi.
Belediye Başkanı Bozkuş yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Milletleri millet yapan ve onları tarih içerisinde yücelten bazı değerler vardır. Mehmet Akif Ersoy da milletimizin en büyük değerlerinden bir tanesidir. O, edebiyatçı kimliğinin yanı sıra, vatanseverliği, bağımsızlık aşkı, mütevazi yaşamı ve milletimizin hislerine tercüman olan şiirleriyle gönüllerde taht kurmuştur.
Milli mücadele yıllarında yaptığı çalışmalarla İstiklal meşalesinin Anadolu’nun tamamına yayılmasına vesile olan Akif, ‘Çanakkale Şehitlerine’, ‘Bülbül’ ‘Safahat’ ve ‘İstiklal Marşı’ gibi şaheserleriyle haklı olarak bu milletin ‘Milli Şair’-‘İstiklal Şairi’ unvanlarını almıştır. 
O’nu anlamak, Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini anlamak demektir. İstiklal Marşı’nı anlamak ise Cumhuriyetimizi doğuran Milli Mücadele ruhunu anlamak demektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 75. yılında rahmet ve minnetle anıyorum.”
 

 

 Etiketler :         ,