MANŞETİ GÖSTER
Yaşam / 2011-12-29 19:02:38
Arta kalan yemekleri sahipsiz köpeklere dağıtın

Arta kalan yemekleri sahipsiz köpeklere dağıtın Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Belkıs Biçer, yılbaşı gecesinden arta kalan yemeklerin sahipsiz hayvanlara dağıtılmasını istedi.

Biçer, yaptığı açıklamada, “Yılbaşı gecesinden kalan tonlarca artik ekmek ve yemek çöpe giderken, binlerce hayvanın sokaklarda bir lokma yemek bulmak için aç vaziyette dolaşacaklarını unutmayın.” dedi.
Biçer daha sonra şunları söyledi:
“Bu yılbaşında da büyük otellerden, büyük eğlence yerlerinden en küçük restoranlara kadar her yerde kalabalık gruplar yemek yiyecekler. Yemek artıklari her zamankinin belki 3-4 misli olacak. Herkese, hatta kalabalık yemek verilen evler dahi, yılbaşı gecesi kalan yemek artıklarınızı çöpe atmayın. Bizi arayın, bakımevimizdeki ve sokaklardaki aç hayvanlarımız için o yemek artıklarını aldıralım. Pazar günü akşama kadar yemek toplama yapabiliriz. Hayvan barınağına gelen yemekler sadece barınaktaki hayvanlara değil, ormanlar ve sokaklardaki hayvanlara da dağıtılıyor. Yemek artıklarına ve ekmek artıklarına her zaman şiddetle ihtiyacımız var. Büyük marketlerin artık zamanı dolmuş, kullanım tarihi geçmiş bütün raf artığı olup da imha edilecek atılacak gıdalarına ihtiyacımız var. Çaresiz hayvanlarımız da bu yılbaşında sayenizde bol bol yemek yesinler isterseniz, bizi arayın: 0539 762 47 58 - 0541 657 67 06 numaralı telefonlarımızın hiç durmadan
çalmasını umutla bekliyoruz.”
 

 

 Etiketler :         ,