MANŞETİ GÖSTER
Sağlık / 2011-12-31 00:00:03
Sarıkamış'ta endoskopi ünitesi hizmete açıldı

Sarıkamış'ta endoskopi ünitesi hizmete açıldı Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki Devlet Hastanesi bünyesinde kurulan endoskopi ünitesi düzenlenen törenle hizmet açıldı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Hasan Abuoğlu, törende yaptığı konuşmada, endoskopi ünitesinin hizmete girmesiyle artık Kars ve Erzurum'a hasta sevkinin yapılmayacağını söyledi.
Abuoğlu, "Endoskopi ünitesinin hizmete girmesiyle hastanemizin gücü daha da arttı. Sağlıkta son 8 yılda çok ciddi bir atılım gerçekleşti. Hasta memnuniyeti çok ciddi oranda artırıldı" dedi.
İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş de Türkiye'nin 2023 vizyonu olduğunu belirterek, "Dünyada ilk 10'a girme hedefimiz var. Ama bu mütevazi bir vizyon. Aslında gerçek hedef ilk 5 ülke arasına girmek. Yaklaşık 8-10 yıldır ciddi gelişmeler var ülkemiz adına. Türkiye'nin güçlü yanlarından birisi şu anda sağlık sistemi ve sağlık sektörüdür. Bununla beraber başka güçlü yanları da var. Mesela turizm, ulaşım, tekstil gibi. Biz de ilçede Türkiye'nin vizyonuna uygun hareket etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
Bu arada, görevlerinde başarı gösteren hastane personeline takdir belgesi verildi.
Açılış törenine, Belediye Başkanı İlhan Özbilen, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Güllü ve Kars Sağlık Müdürü Doktor Fahri Sevinç de katıldı.

 

 

 Etiketler :         ,