MANŞETİ GÖSTER
Gündem / 2011-12-31 03:36:29
Ruh Sağlığı Toplum Merkezi için kiralık bina aranıyor

Ruh Sağlığı Toplum Merkezi için kiralık bina aranıyor Kars Valisi Ahmet Kara, ilimizde Ruh Sağlığı Toplum Merkezi kurulacağını belirterek, bahçeli, modern bir bina aradıklarını söyledi.

Gazetemize açıklama yapan Kara, Ruh Sağlığı Toplum Merkezinin kurulması için Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın talimat verdiğini belirtti.
Kurulacak olan merkez için kiralık bahçeli modern bina aradıklarını ifade eden Kara, ‘’Eskiden olduğu gibi sesle, müzikle, su sesiyle hasta tedavi edilecek. Kars’ımıza hitap edecek. Başında doktorlar ve hemşireleri olacak. Bir nevi eski akıl hastanelerinin yerini alacak ama burası akıl hastanesi gibi klinik şeklinde değil de çeşitli enstrümanlarla tedavi hizmeti sunacak. Akıl hastaneleri kaldırılacak sağlık bakanlığı öyle öngörüyor. Hastane tipi olabilecek bahçeli bir bina arıyoruz. Kiralama imkanımız var’’ diye konuştu.
 

-YETİŞTİRME YURDU YIKILACAK-
 

Vali Kara, Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı yetiştirme yurdu binası için yıkılma talimatı verildiğini ifade ederek şöyle konuştu: ‘’Özel İdare işhanının ihalesi bittikten sonra yetiştirme yurdu yıkılacak. Yerine çok modern şekilde yetiştirme yurdu binası yapılacak. Kurşunoğlu İlköğretim okulu restore edilecek. Ödeneği geldi, sosyal hizmetler müdürlüğüne tahsisi yapıldı. Gelecek yıl sosyal hizmetler il müdürlüğü Kurşunoğlu ilköğretim okulu binasında oturacak. Sevgi evlerimiz ve rehabilitasyon merkezlerimiz devam ediyor. 2012 yılında kurumlarımız çok sayıda sözleşmeli personel alacak. Karslılara müjde olarak verebilirim. Herkes gazete ilanlarını, interneti takip etsin. Çünkü bizim yöremize merkezi sistemle atamalardan gelen personel asaleti tasdik olunca gidiyor. Onun için bakanlar kurulu çeşitli bakanlıklara sözleşmeli personel öngördü.”  
 

 

 Etiketler :         ,