MANŞETİ GÖSTER
Yaşam / 2011-12-31 19:00:13
Gazeteci Fikri Durgun, 40 yıl önceki kışı anlattı

Gazeteci Fikri Durgun, 40 yıl önceki kışı anlattı Kars’ın en eski gazetecilerinden yerel Serhat Kars Gazetesi’nin sahibi Fikri Durgun, Kars’ta 40 yıl önceki ağır kış koşullarını anlattı.

40 yıl önce “İmdat!”, “Kars donuyor” başlıkları attıklarını söyleyen Durgun, şimdilerde eski kışlardan eser kalmadığını söyledi.

40 yıl öncesi Kars’ta Aralık ve Ocak aylarında dışarıya bile çıkılamadığını, eksi 41’leri bile gördüklerini belirten Durgun, bu yıl ki Aralık ayının son günlerinde görülen aşırı soğukların eski günleri hatırlattığını belirtti.
Yeni yıldan beklentiler konusunda da konuşan Durgun, “Vatandaşlar bizleri gördüklerinde ekonomisizliği işlememizi istiyorlar. Kentimizde bacası tüten fabrika bile kalmadı. Hep tüketime yönelik işyerleri açılıyor. İstihdam olmadığından halkın ekonomi durumu iyi değil. Yeni yıldan bu anlamda beklenen bir şey yok. Çünkü beklentiler hep hayalden öteye gitmiyor” dedi.
Durgun ayrıca, soğuk ve sis nedeniyle ağaçlarda oluşan kırağıların görsel güzelliği ile bir nebze de olsa kış koşumlarının korluğunu unuttuklarını ve bu kartpostallık manzaralara bakarak Kars’ın olan hayranlığını tazelediğini ifade etti.
 

 

 Etiketler :         ,