MANŞETİ GÖSTER
Gündem / 2012-01-01 16:15:25
Temizlik işçilerinin yeni yıldan beklentileri

Temizlik işçilerinin yeni yıldan beklentileri Kars’ta yeni yıla çöp temizliği yaparak giren temizlik işçilerinin vatandaşlardan en büyük beklentisi çöpleri ıslak atmamaları.

Yılbaşı gecesi Kars’ta oldukça sakin geçti. Eğlence mekanlarının tıka basa dolduğu kentte emniyet güçleri de eğlence mekanlarının olduğu bölgelerde geniş güvenlik önlemi aldı. Kayşaklarda ve halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklarda önlemini artıran ekipler, halkın yeni yıla daha da huzurlu girmesi için büyük çaba harcadılar.
Yılbaşını kimi evinde, kimi eğlencede kimi de iş başında geçirdi. Yeni yıla dondurucu soğuk ve kar yağışı altında giren Kars Belediyesi temizlik işçileri de geç saatlere kadar kentte çöp temizliği yaptılar. Üşüdükleri her halinden belli olan ve zaman zamanda öksüren temizlik işçileri gördükleri her çöpü titizlikle aldılar ve çöp araçlarına taşıdılar. Temizlik işçileri ekipleri kentin dört bir yanında yaptıkları temizliğin ardından nöbeti yeni yılın ilk temizlikçilerine bıraktıktan sonra dinlenmek için evlerinin yolunu tuttular.
Temizlik işçilerinden 35 yaşında, 2 çocuk babası Şen Ahmet Gökçe de yeni yıla görevi başından girenlerden biriydi. Kar yağışı ve dondurucu soğukta yer yer süpürgeyle, yer yer elleriyle çöp topladı. Yeni yıldan da sağlık, mutluluk ve esenlik beklediğini ifade eden Gökçe, yeni yılda da aynı şekilde çalışacaklarını söyledi.
Temizlik İşleri Müdür yardımcısı Harun Uruş da yeni yıldan en önemli beklentilerinin konteynerlere ıslak çöp atılmaması olduğunu belirtti. Uruş, uzun geçen kış mevsiminde en büyük sorunlarının başında gelen ıslak çöp sorununun hem işçilere büyük sıkıntı çektirdiğini hem de konteynerlere zarar verdiğini ifade etti. Uruş, “Yeni yıldan beklentimiz bu sorunun önüne geçilmesidir. Onun için vatandaşlardan rica ediyoruz; lütfen konteynerlere ıslak çöp atmasınlar. Çöplerini poşetlere koyup konteynere bıraksınlar. Ayrıca kömür cüruflarını da sıcak sıcak konteynere attıklarından bu cüruflar diğer çöpleri eritiyor ve konteyner içinde donduruyor. Cürufları da soğuttuktan sonra atsınlar.” dedi.
 

 

 Etiketler :         ,