MANŞETİ GÖSTER
Gündem / 2012-01-01 16:16:46
Sarıkamış’ta yeni yıl coşkusu

Sarıkamış’ta yeni yıl coşkusu Kars’ın Sarıkamış İlçesi’ndeki Bayraktepe Kayak Merkezi, yeni yıla meşaleli kayak, Kafkas oyunları, kar yağışı altında yakılan ateş ve havai fişeklerle girdi.

Sarıkamış’ın turizm otellerinden ÇAMKAR ve CE-MAR Toprak Otel’in ayrı ayrı düzenlediği yılbaşı etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Program ilk olarak kente ait yöresel yemekler yenildi ardından da yöresel müzikler çalındı. Kafkas Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerinden sonra kar yağışı altında varillerde yakılan ateş etrafında toplanan yerli ve yabancı konuklar gönüllerinde eğlendiler. Kafkas ülkelerine ait müziklere de yer verilen etkinliklerin en coşkulu gösterisi ise havai fişeklerde yaşandı. ÇAMKAR ve CE-MAR Toprak Otel’in birlikte düzenlediği havai fişek gösterisi Ateşleyici yeterlilik belgesi bulunan Tacettin Durmuş tarafından yapıldı. Kayak öğretmenleri ve öğrencileri “Sarıkamış” isminin yazılı olduğu halkayı ateşleyerek kayak gösterisi eşliğinde inişe geçtiler. Davetlilerin alkışları eşliğinde gerçekleştirilen iniş sırasındaki birbirinden güzel havai fişek gösterisi izleyenleri büyüledi.
ÇAMKAR Otel Genel Müdürü Kamuran Eroğlu ve CE-MAR Toprak Otel Genel Müdürü Durmuş Akça da doluluk oranından dolayı mutlu olduklarını ve yeni yıla bu güzel mutlulukla girmenin zevkini yaşadıklarını söylediler. Bu yıl kar kalınlığının bir metreye ulaşmasının da önümüzdeki aylar için doluluk oranının yaşanacağına dikek çeken yöneticiler. Kars Havaalanı imkanının İstanbul’daki kayakseverlere bile büyük olanak sağladığını ve İstanbul’dan havalanan bir kayakseverin 2.5 saat içinde Sarıkamış kayak merkezinde olduğunu söylediler.
Alp’lerden sonra sadece Sarıkamış’ta bulunan kristal karda kayak yapmanın zevkini çıkaran yerli ve yabancı turistler ise Sarıkamış’ın Sarıçam Ormanları ve Kristal karıyla büyük farklılığının olduğunu belirttiler.
Etkinlikler, gece geç saatlere kadar sürdü.
 

 

 Etiketler :         ,