MANŞETİ GÖSTER
Kültür-Sanat / 2012-01-01 16:57:05
Sarıkamış'ta "Kar Altından Gelen Sesler" adlı tiyatro Oyunu sahnelendi

Sarıkamış'ta Kars'ın Sarıkamış ilçesinde şehitleri anma etkinlikleri kapsamında "Kar Altından Gelen Sesler" adlı tiyatro Oyunu sahnelendi.

Sarıkamış Allah-u Ekber Dağları'nda 22 Aralık 1914 ile 15 Ocak 1915 tarihleri arasında yapılan Sarıkamış Harekatında şehit düşen 90 bin askeri anmak ve Allah'u Ekber dağlarında yaşanan trajediyi anlatmak için Sarıkamış Eğitim Gönüllüleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEYDER) üyeleri tarafından tiyatro Oyunu sahnelendi.
Halk Eğitimi Merkezi salonunda sahnelenen "Kar Altından Gelen Sesler" adlı Oyunu, Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Dağdelen, daire amirleriyle vatandaşlar izledi.
SEYDER Başkanı Binali Koçoğlu, yaptığı açıklamada, Sarıkamış şehitlerine vefa borcunu en güzel ödeme şeklinin, "onların kanlarıyla sulanan ilçede onların uğruna şehit olduğu değerlere sahip insanlar yetiştirmek" olduğunu söyledi.
Koçoğlu, "Şehadet arzusuyla 97 yıl önce bir emirle yola çıkan beşikteki bebesi, hasta annesini, eli Kınalı nişanlısını, büyüdüğü köyünü, mahallesini, eşini dostunu herşeyini bırakıp, sadece bayrak için vatan için namus için ezan için yani Allah için dönmemek üzere yola çıkan dedelerimizi rahmetle anıyoruz" dedi.
 

 

 Etiketler :         ,