MANŞETİ GÖSTER
Gündem / 2012-01-01 21:01:31
Sarıkamış'a yeni otel açıldı

Sarıkamış'a yeni otel açıldı Kars’ın Sarıkamış İlçesi’nde yeni açılarak halkın hizmete giren Bildik Otel, dış ve iç görünümüyle görenlerin gözlerini kamaştırıyor.

Kristal karı ve kayak pistleriyle kış turizmin önemli merkezlerinden Sarıkamış’ta yerini alan Bildik Otel sahibi Yavuz Bildik, “Sarıkamış’a gelen kayakseverlere ve tüm konuklarımıza en güzel hizmetleri sunmayı hedefliyoruz. Otellerde gerekli tadilat ve tamirat işleri tamamlandı ve çevre düzenlenmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor” dedi.
 

SARIKAMIŞ’A YOĞUN İLGİ
 

Bildik Otel sahibi Yavuz Bildik, bu yıl Sarıkamış’a yoğun ilgi olduğunu belirterek, “Rezervasyonlar yapıyoruz. İlginin olması bizleri son derece mutlu ediyor. Sarıkamış, eşsiz güzelliği ile fazlasıyla bunu hak ediyor. Unutmamak gerekir ki bu yıl Karanlık Dere pistleri bu ivmeyi daha da yukarı çıkaracaktır. Zaten birçok misafirimizin beklentisi bu yöndeydi.” şeklinde konuştu. 
 

SÖMESTR TATİLİ İÇİN YÜZDE 30 REZERVASYON YAPILDI
 

Yavuz Bildik ayrıca, “Şu anda Ankara, İstanbul, İzmir’den erken rezervasyonlarımız başladı. Özellikle sömestr için yüzde 6 kesin rezervasyonlarımız yapılmış durumda. Bunun yanında Ocak, Şubat ve Mart ayları içinde talep geliyor” diye konuştu.
 

“RUSYA VE İRAN’DAN TUR OPRETÖRLERİYLE GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ”
 

Bildik Oteli Genel Müdürü Cemal Yağız da, Sarıkamış’a olan ilginin her geçen gün daha arttığını, Rusya ve İran’dan tur yabancı tur operatörleriyle görüşmeler başlattıklarını da dile getirdi.

Yağız, “Rusya ve İran başta olmak üzere yabancı tur operatörleriyle görüşüyoruz. Zaten yatak kapasitesi çok fazla gelmiyor, özellikle yoğun dönemde. Bizde önümüzdeki yıllar yatak kapasitesinin artmasını umuyoruz. Yatak kapasitesi artırarak bütün talepleri karşılayacağız. Bunun içinde planlarımız var. Bu planlarımızı hayata geçirdiğimiz takdirde Sarıkamış’ta yabancı turistlerin sayısının daha da artacağına inanıyorum. Kurban Bayramı’ndan önce kar bekliyoruz. Gelen misafirlere bayramda mutlaka kayak yaptırmayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.
Sarıkamış Kayak Merkezi’nde Sarıçam ağaçları arasında saatte 2 bin kişi taşıma kapasiteli 3 adet modern telesiyej tesisi bulunuyor. Bayraktepe’de, bu yıl hizmete açılacak Karanlık Dere bölgesinde yeni kayak pistleri ile toplam pist uzunluğu 25 kilometre olacak. Bayraktepe de 1 snowboard ve 8 slalom olmak üzere 9 adet pist bulunuyor. Kayak merkezi bünyesinde bu sezon hizmete girecek Karanlık Dere telesiyej tesisi ve iki adet 2 bin 500 metre uzunluğundaki pistlerde, ulusal ve uluslararası müsabakalarında yapılabilecek.
 

BİLDİK OTELİN AKTİVİTELERİ
 

Bildik Otel’in hemen arkasında ise bulunan 4 apart Villalar gelen müşterilerin hizmetine sunulacak ve ayrıca otel içerisinde bulunan disko bar ve çocuk havuzu,1 Adet Ana Restaurant, 1 A’la Carte Restaurant (Tüm Kalışlar İçin Rezervasyon Şartı), 2 Adet Bar ( Lobby, Cafe Patisserie Ve Bar, Teras, Vitamin, Disco), 1 Adet 150 Kişilik İkiye Bölünebilir Çok Amaçlı Salon, 50 Kişi Kapasiteli 5 Adet Toplantı Salonu, Toplantı Ekipmanları ( Barkovizyon, Video, Tepegöz, Dvd, Simultene Odaları), Tv Ve Oyun Odası, Pastane, Kuaför, Doktor, Fotoğrafçı, Çamaşırhane, Kuru Temizleme, Oda Servisi, Türk Hamamı, Sauna, Jakuzi, Squash,Solarium, Masa Tenisi, Fitness Center, Satranç, Tavla, Dart, Masaj, Kese, Oto Kiralama, Bilardo, Bowling Salonu, Dağ Bisikleti, Kayak Ekipmanları ,Kayak Ve Canlı Müzik Mevcuttur. Ayrıca 3 Gece Üzeri Konaklamalarda Kars Uçuşları İçin Otel-Alan / Alan-Otel Transferleri Tesis Misafirlerine Ücretsiz Sunuluyor.

 


 Etiketler :         ,