Başkan Karaçanta’nın Fetih mesajı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 1064 Selçukluların Kars'tan Anadolu'ya Girişlerinin 953'üncü yılı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Vali Doğan, Anıtlar Kurulu üyelerini Seyir Tepe’ye davet etti Kars Valisi Rahmi Doğan, Sukapı Mahallesi’nde atıl durumda bırakılan ve balicilerin meskeni olan kafe için harekete geçti.
Beyribey'in Fetih mesajı AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, Kars’ın Selçuklu Türkleri tarafından fethinin 953. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Karslı hemşerimiz Ural Aküzüm ile spor üzerine Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi, "Taç Spor" un Yönetim Kurulu Başkanı Karslı hemşehrimiz Ural Aküzüm, Azerbaycan'ın ünlü haber portalı trend.az'a röportaj verdi.
Sarıkamış'ta önce yağmur, sonra dolu Sarıkamış’ta sağanak yağmurun ardından fındık büyüklüğünde dolu yağdı. Yağan dolu, bir anda etrafı beyaza bürüdü.
Kars'ın Selçuklu Türkleri tarafından Fethinin 953. yıl dönümü Selçukluların Kars’tan Anadolu’ya girişlerinin 953'üncü yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde fotoğraf sergisi açıldı.
Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Daşdelen'in Fetih Mesajı Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, Kars’ın Selçuklu Türkleri tarafından fethinin 953. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Sarıkamış’ta trafik kazası: 2 yaralı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
Digor’da bir kişi gölette boğuldu Kars Digor’da arkadaşlarıyla birlikte serinlemek için gölete giren bir kişi boğuldu.
DSİ Spor Kulübünden vali Doğan'a 36 numaralı forma Kars Valisi Rahmi Doğan, DSİ 24. Bölge Müdürü Abdil Sabancı ve DSİ Spor Kulübü yöneticilerinden oluşan heyeti makamında kabul etti.
Kars’ta cami çocuk buluşması Kars genelinde açılan Kuran Kursları giden bin öğrenci, “Cami Çocuk Buluşması”nda Evliya Camii’nde bira araya geldi.
Vali Doğan, Sukapı mahallesinde incelemelerde bulundu Kars Valisi Rahmi Doğan, sorunların biran evvel çözüme kavuşması ve bölgenin tekrar Kars’ın tarihi dokusuna uygun hale getirilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Ermenistan-Azerbaycan silahlı kuvvetleri temas hattına yakın köylerde yaşayan çocuklardan dünya kamuoyuna anlamlı mesaj Ermenistan-Azerbaycan silahlı kuvvetleri temas hattına yakın köylerde yaşayan sivil vatandaşlar sürekli olarak Ermenistan ordusunun gerçekleştirdiği provokasyonların hedefine çevirilmekte ve amaçlı bir şekilde ateşe tutulmaktadır.
Başkonsolos Guliyev Dilucu Gümrük Müdürü ile görüştü Azerbaycan Kars Baş Konsolosu Nuru Guliyev ve Azerbaycan Başkonsolosluğuna bağlı Iğdır Konsolosu Behbud Gadalı Iğdır Dilucu Gümrük Müdürü Mesut Koç ile görüştü.
TÜRKSAT-6A uydusunda üretim aşamasına geçildi Türkiye'nin tamamıyla yerli ilk haberleşme uydusu olacak TÜRKSAT-6A projesinde tasarım aşamasının sonuna yaklaşıldı ve uydunun yeterlilik test modellerinin üretimine başlandı.
Selçukluların Kars'tan Anadolu'ya Girişlerinin 953'üncü Yılı Selçuklu Sultanı Alparslan’ın Kars’tan Anadolu’ya girişinin 953’üncü yılı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
11 milyon AK Parti üyesine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üye sayısını iki katına çıkarma hedefi koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bunu yaparsak 2019 seçimlerinde devran farklı döner" 11 milyon AK Parti üyesine seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, üye sayısını iki katına çıkarma hedefi koydu.
Başbakan Yıldırım: 'Milletin yoluna taş koyanları unutmayacağız' Başbakan Binali Yıldırım, “Milletin iradesine yapılan saldırının hiçbirisini bu millet unutmayacak. Milletin yoluna taş koyanları unutmayacağız, pusu kuranları unutmayacağız. Demokrasiye, hukuk düzenimize bomba yağdıranları unutmayacağız. Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Meclisimize bomba yağdıranları unutmayacağız. 15 Temmuz alçak FETÖ darbe kalkışmasını asla ve asla unutmayacağız. 15 Temmuz, millet iradesine, bu iradeden doğan AK Parti’ye kast eden en son ihanet girişimi olacak" dedi.
Kars’ta terör operasyonu: 9 gözaltı Kars’ta Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H/DGH) içerisinde faaliyet yürüttüğü tespit edilen ve Sosyal Medya üzerinden PKK/KCK terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen toplam 11 şahsa yönelik olarak gerçekleştirilen operasyonda 9 kişi gözaltına alındı.
Vali Doğan, Anı Ören Yerinde incelemelerde bulundu Kars Valisi Rahmi Doğan, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Ani Ören yerinde çeşitli incelemelerde bulundu. Ziyaretinde, Ani Örenyerinde yürütülen kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Doğan, kazı ekibi başkanı Prof. Dr. Fahriye Bayram’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Doğan, daha sonra Ani Örenyerinde tarihi dokuya uygun olarak yapılan yürüyüş alanları ile yerli ve yabancı misafirlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşası süren sosyal tesislerde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Karslı gencin Zonguldak'ta denizde boğulması plaja yasak getirdi Zonguldak’ta şiddetli dalga nedeniyle kapuz plajında denize girmek yasaklandı.
Digor’da saman balyası kül oldu Kars’ın Digor İlçesi’nde bir vatandaşa ait yaklaşık 500 saman balyası yandı. Saman balyalarının yanmasına aşırı ısınan cam kırıkları neden oldu.
Tüfeğin kazara ateş alması sonucu 1 çocuk öldü Kars’ın Digor İlçesinde av tüfeğinin kazara ateş alması sonucu 1 çocuk hayatını kaybetti.
Sıcaktan bunalanlar soluğu Çıldır Gölünde aldı Sıcak havanın etkiliği olduğu Kars’ta, sıcaktan bunalan kadın, çocuk, genç yaşlı üzerlerindeki elbiseleriyle birlikte kendilerini Çıldır Gölü’nün serin sularına attı. Bir vatandaş ise cep telefonuyla girdiği gölde, canlı yayın yaptı. Arkadaşlarının görüntülerini çekti.
Vali Doğan, Çıldır’daki kütük evde inceleme yaptı Kars Valisi Rahmi Doğan Çıldır Gölüne giderek bir dizi incelemelerde bulundu.
Sarıkamış kayak merkezi Vali Doğan'ın girişimiyle yenileniyor Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Kars'ın Sarıkamış ilçe merkezinin güneydoğusunda yer alan Sarıkamış Kayak Merkezi kış sezonuna hazırlanırken, atıl durumda bulunan KARTAB binası yıkılıyor.
Vali Doğan, Atatürk ve Bayrampaşa kanallarındaki çalışmaları inceledi Kars Valisi Rahmi Doğan, Atatürk ve Bayrampaşa kanallarında başlatılan kanal temizliği ve üst kapatma çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
UDH Bakanı Arslan: "Osmangazi Köprüsü ve otoyol ile Yalova ve Armutlu her tarafa yaklaştı" Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde Alman bir dergiye verdiği röportajı eleştirerek, "AK Parti ve sayın cumhurbaşkanımıza olan düşmanlığınızı Türkiye düşmanlığına dönüştüremezsiniz. Buna hakkınız yok. Bu millet bunu affetmez ve sizi affetmeyecektir" dedi.
UDH Bakanı Arslan, Kapaklı Balıkçı Barınağı Temel Atma Törenine katıldı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, dün Trabzon’da 15 yaşındaki Eren' Bülbül'ün şehit olmasıyla ilgili, "Eren kardeşimiz, çocuğumuz, evladımız 15 yaşında bize şunu söyledi: ‘Ülkenin istikbali ve istiklali söz konusuysa yaşıma bakmayın. Bu ülkenin 80 milyonun da olduğu gibi bende de öyle bir yürek var ki tankın karşısında dururum, topun karşısında dururum, hainlerin karşısında dururum şehit olmak pahasına’” dedi.
Selim Akçakele arası 17 kilometre sıcak asfalt oldu Selim-Akçakale Köyü arasında bulunan 17 kilometrelik yol sıcak asfalt yapıldı.
Dereiçi’nde otları ateşe verdiler Kars Dereiçi Mevkii’nde kurumuş otlar kimliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi.
Kars’ta 200 polis ile huzur operasyonu Kars Emniyet Müdürlüğü’nce, 40 ekip ve 200 polis ile 'Huzur operasyonu' düzenlendi.
“Sarıkamış Şehitliği’ne gereken hassasiyeti gösterelim” Uluslar Arası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele ve Dayanışma Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Sarıkamış Şehitliği’nin görüntüsünün içler acısı olduğunu belirterek, yetkililerden gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.
Doğu Anadolu Sürücü Kursları Başkanı Ceyhan, sürücüler uyardı Kars’ta son günlerde peş peşe meydana gelen ölümlü ve yaralamalı trafik kazaları, sürücü eğitmenlerini harekete geçirdi.
Kolunu sakladı cami önünde dilendi Kars’ın Sarıkamış ilçesinde camide namaz kılıp çıkan cemaatin önünde kendine sakat süsü vererek dilenen bir kişi cep telefonuyla an be kaydedildi.
Kars'ta 653 kişiye bir hekim ve 636 kişiye bir hemşire düşüyor Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz ayı verilerini açıkladı.
“Kurban bereketiniz yıl boyu sürsün” Kızılay Kars Şube Başkanı Necati Dallı, “Kurban bereketiniz yılboyu sürsün” sloganıyla vekâleten kurban kesim kampanyası başlattıklarını açıkladı.
Akyaka’da 11 bin 685 adet kök kenevir ele geçirildi Akyaka’da iki kişiye ait tarlada 11 bin 685 adet kök kenevir ele geçirildi. Olayla ilgili şüpheli 2 kişi gözaltına alındı.
Emniyet boğulma vakalarına karşı uyardı Kars Emniyet Müdürlüğü, boğulma vakalarına karşı vatandaşları broşürlerle bilgilendiriyor.
   MANŞETİ GÖSTER