Yavru tilkiler annelerinin yiyecek getirmesini yuvaları üzerinde bekliyor Annelerinin yiyecek getirmesini bekleyen 3 yavru tilki kameralara yansıdı.
Bakan Arslan telefonla Kars'a bağlandı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, İl Başkanı Adem Çalkın'ı cep telefonuyla arayarak partililerin ve Karslıların bayramını kutladı.
"Bursa’nın dostluğu sınırları da aşıyor. Bizler Edirne’den Kars’a kadar sınırlı değiliz" Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen bayramlaşma programında, Bursa’nın her yıl, koyulan büyük hedeflerini aştığını söyledi.
Sarıkamış’ta bayramlaşma Sarıkamış’ta Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.
Kağızman’da bayramlaşma Ramazan bayramı nedeniyle Kağızman’da protokol ve vatandaşlar kurumlar ile bayramlaştı.
KAÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan’ın bayram mesajı Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ülkü Ocakları Başkanı Güngör'ün bayram mesajı Ülkü Ocakları Kars İl Başkanı Oğuz Güngör, Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.
Bayram Sabahı Mezarlıklar Ziyaretçilerle Doldu Ramazan Bayramı sabahı Kars’taki mezarlıklar, ziyaretçilerle doldu taştı.
Kars’ta Bayram Namazı Coşkuyla Kılındı Serhat şehri Kars’ta, bayram namazında camiler doldu taştı.
Çıldır Gölü’ne Tekne İndirildi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın talimatı ile gönderilen tekne Çıldır gölüne indirildi.
Bakan Arslan’dan Kağızman’a Bayram Müjdesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kağızman’a yeni tarım binası ve hayvan pazarı müjdesini vererek Doğu ve Güneydoğu bölgesine yapılan yatırımların gölge oyunlarına rağmen hız kesmeden devam edeceğini söyledi.
Korktukları Kabus Başlarına Geldi! Engerek yılan kabusu Kars’ın Kağızman İlçesine bağlı Değirmendere Köyü’nde dün akşam saatlerinde köylülerin başına geldi.
Kars'ta dronlu güvenlik uygulaması “Türkiye Trafik Güvenliği Denetimi” uygulaması çerçevesinde 81 ilde olduğu gibi Kars’ta da eşzamanlı trafik uygulaması yapıldı. Uygulamaya havadan drone ile destek verildi.
"Milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz" Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Sarıkamış Belediyesi "Yaz Spor Okulları" açıldı Sarıkamış Belediyesi tarafından başlatılan "Yaz Spor Okulları" düzenlenen törenle açıldı.
Karslı gençler, dostlukların temelini bu kampta atıyor Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Kastamonu’daki Gençlik Kampında yurdun dört bir yanından bir araya gelen gençler, çeşitli spor ve sanat etkinliklerine katılmalarının yanı sıra kalıcı dostlukların temelini atıyor.
"Türkiye’de hükümetin gündeminde bedelli askerlik yok" Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Böyle bir dönemde bedelli askerliğin gündeme gelmesi dahi askerlerimizin moralini bozar. Onun için şu anda Türkiye’de hükümetin gündeminde bedelli askerlik yok. Terörle mücadele sürerken bedelli askerliğin konuşulmasının dahi doğru olmadığını düşünüyorum" dedi.
"Bayramlar yardımlaşma ve dayanışmanın daha fazla hissedildiği günlerdir" Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen, bayramların yardımlaşma ve dayanışmanın daha fazla hissedildiği günler olduğunu belirtti.
Başkonsolos Guliyev'in Ramazan Bayramı mesajı Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Başkan Karaçanta'nın Ramazan Bayramı mesajı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ramazan Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Bakü Tiflis Kars Demiryolu'nda ilk tren göründü UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın, içinde bulunduğumuz Haziran ayı sonunda bitirilerek hizmete sunulmasını bekliyoruz dediği Bakü Tiflis Kars (BTK) Demiryolu'nda ilk tren göründü.
Kars’ta protokol bayramlaştı Kars Valiliği’nde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.
Kars’ta drone ile denetim yapılacak Kars İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bugün drone yardımıyla ‘Türkiye Trafik Güvenliği Denetimi’ yapacak.
Başkan Karaçanta, personeli ile bayramlaştı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Ramazan Bayramı vesilesiyle belediye personeli ile bayramlaştı.
UDH Bakanı Arslan, Ulaştırma Bakanlığı personeliyle iftarda bir araya geldi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bakanlığının personeliyle iftarda bir araya geldi.
Kars'ta Mayıs ayında 212 konut satıldı Türkiye’de 2017 Mayıs ayında 116 558 konut satıldı.
Kars MİDDER şehitler için mevlit okutarak vatandaşlara tatlı ikram etti 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Kars il Başkanlığınca Evliya Camii’nde şehitler için mevlit okutularak vatandaşlara tatlı ikram edildi.
691 sayılı KHK yayımlandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda onaylanan 691 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı. KHK’da uçuş emniyetiyle ilgili tedbirler yer alıyor.
Tarım Bakanlığından Muaccel borçların yeniden yapılandırılması duyurusu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca kredi kullandırılan tarımsal amaçlı kooperatiflerin muaccel hale gelen kooperatif ve ortakların borçlarının yeniden yapılandırılarak on yıl süre ile taksitlendirilmesine dair Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve Bir Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair 7020 sayılı Kanunun 27/05/2017 tarih ve 30078 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Bakan Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Özbek'i kabul etti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek'i makamında kabul etti.
Başkan Karaçanta ilk kez gazeteci için imza attı Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Gazeteci Tacettin Durmuş için ilk kez makamında Nikah kıydı.
Bakan Arslan 15 Temmuz şehidinin ailesiyle iftar yaptı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arsan, 15 Temmuz şehidi Ali Karslı'nın ailesi ile birlikte iftar yaptı.
Selim’e modern kent meydanı yapılacak Selim Belediye Başkanlığı’nca ilçeye Modern Kent Meydanı yaptırılacak. Projesi hazır olan Kent Meydanı’nın yapımına önümüzdeki günlerde başlanması planlanıyor.
Vali Doğan, köy yollarındaki çalışmaları inceledi Köy yolları sıcak asfaltla tanışıyor
Başkan Karaçanta, Girişimcilik Desteği ile açılan işyerlerini ziyaret etti Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Belediye Başkanlığının vermiş olduğu Girişimcilik Eğitimlerinden sertifika alıp ve KOSGEB Desteği kullanarak iş yeri açmış olan 9 iş yerini ziyaret etti.
Vali Doğan'dan Çıldır'da iskele yapan firma yetkilisine tepki Çıldır Gölü’nde yapımı devam eden iskele çalışmalarını inceleyen Kars Valisi Rahmi Doğan, işlerin istedikleri hızda yürümediğini görünce, “10 gün önce geldiğimizde aynı buradaydınız, ne yapmışsınız? 10 gün önce geldiğimden beri hiçbir şey değişmemiş” dedi.
Kağızman’da gönül sofraları kuruldu Kağızman Kaymakamlığı ve belediyenin organize ettiği gönül sofraları iftar programına yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
Edirne'den Kars'a ülkenin dört bir yanında yollarda büyük hareketlilik yaşanıyor Okul tatilinin hemen ardından gelen Ramazan Bayramı'nı fırsat bilen vatandaşlar yollara düştü.
Çıldır Gölünde ilk kez deniz sporları anlamında bir etkinlik yapılacak Kars Valisi Rahmi Doğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli ile birlikte Çıldır Gölü’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Bacağı kırık leylek Kars'ta tedavi edilecek Bingöl’de bacağında kırıklar bulunan leylek tedavi altına alındı.
   MANŞETİ GÖSTER